Ste na materskej, hľadáte si prácu? Riešite otázku chýbajúcej hotovosti? Poradíme vám ako si rýchlo a bezpečne požičať.

Vychutnávate si čas s vašou ratolesťou na materskej dovolenke, pracujete v zahraničí, alebo si práve hľadáte prácu? Potrebujete peniaze? Poradíme vám, ako riešiť problém chýbajúcej hotovosti s prehľadom a bez zbytočných komplikácii.

Ak aktuálne potrebujete preklenúť nedostatok finančnej hotovosti, získať pôžičku už nie je problém. Takmer každý poskytovateľ spotrebného úveru sa pýši ponukou dostupnej pôžičky pre každého.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že vybaviť pôžičku pre ženy na materskej dovolenke, pôžičku pre nezamestnaných, či pôžičku pre pracujúcich v zahraničí by nemal byť problém. Radosť z možnosti rýchleho vyriešenia finančnej otázky však nemusí trvať dlho.

Ako uvádzame v našom článku Ako si požičať bez stresu, jedným zo základných predpokladov získania bezúčelového úveru je preukázanie stáleho príjmu, čo môže niektorým skupinám ľudí sťažiť prístup k spotrebnému úveru.

Na trhu finančných produktov sú spoločnosti , ktoré dokážu poskytnúť pôžičku pre mamičky na materskej, či dokonca pre nezamestnaných, rýchlo a bez poplatkov za vybavenie.

Cenou za rýchlu pôžičku môže byť vyššia úroková sadzba či rôzne skryté poplatky. Ručenie majetkom nie je výnimkou. Takto získané peniaze sa vám môžu poriadne predražiť. Preto odporúčame dobre si prečítať úverovú zmluvu alebo obrátiť sa na spoľahlivého poskytovateľa pôžičiek.

PORADÍME VÁM, AKO VYRIEŠIŤ FINANČNÚ SITUÁCIU RÝCHLO A BEZ ZBYTOČNÝCH STAROSTÍ:

 SOM NA MATERSKEJ DOVOLENKE

Najjednoduchším spôsobom ako vyriešiť finančnú situáciu, je požičať si krátkodobo od príbuzných, prípadne od známych. V tomto prípade je veľmi dôležitá dôvera na oboch stranách.

Ďalšou možnosťou je požičať si od seriózneho finančného domu. Ak sa chcete vyhnúť zbytočným komplikáciám pri schvaľovaní úveru, najlepšie je ak hlavným žiadateľom o pôžičku je váš partner či manžel. Vy ako žena na materskej dovolenke vystupujete ako spolužiadateľ. Týmto spôsobom podstatne zvýšite šance na rýchle schválenie úveru. PRACUJEM V ZAHRANIČÍ

Ak pracujete v zahraničí, okrem dokladu totožnosti je potrebné predložiť aj výpis z účtu, na ktorý vám chodí mzda alebo pracovnú zmluvu, ktorú máte uzavretú so zamestnávateľom. Vyžaduje sa preklad do slovenského jazyka.

V prípade, že ste evidovaný ako živnostník v zahraničí, predkladáte potvrdenie o daňovej povinnosti za posledný kalendárny rok. MOMENTÁLNE SOM NEZAMESTNANÝ, HLADÁM SI PRÁCU

Pokiaľ ste práve prišli o prácu, je na mieste zamyslieť sa ako túto situáciu čo najskôr vyriešiť. Ideálne je ihneď sa prihlásiť na úrade práce resp. sám aktívne hľadať prácu, ktorá by vyhovovala vašim znalostiam a skúsenostiam.

V prípade, že výdavky domácnosti už nedokážete utiahnuť len z jedného príjmu vašej partnerky či partnera, jedným z riešení je, obrátiť sa na rodinu. Bezúročná pôžička hotovosti na krátke obdobie od príbuzných alebo blízkych známych je najlacnejšie riešenie.

Ďalšou možnosťou je, že o pôžičku požiada vaša manželka či manžel, ktorý má trvalý pracovný pomer. K vybaveniu stačí občiansky preukaz a výpis u účtu.


 NÁŠ TIP: Slovenská požičovňa pristupuje k posudzovaniu každej žiadosti o pôžičku individuálne a zodpovedne s prihliadnutím na potreby ako aj možnosti každého žiadateľa.