Nakúpiť vianočné darčeky online alebo na predajni?


Predvianočný zhon je v plnom prúde. Horiacich sviečok na adventnom venci pribúda, čas na nákup darčekov sa kráti. V dnešnom blogu vám priblížime či je výhodnejšie nakupovať online na webe alebo osobne v predajni.

Poznáte to! Koniec roka sa blíži, v práci je nevídaný ruch, vianočné posedenia, oslava Mikuláša s deťmi. A na nákup vianočných darčekov neostáva veľa času. Pripravili sme pre vás porovnanie výhod nákupu online cez e-shopy a osobného nákupu na predajni. Už je len na vás, čomu dáte prednosť.


Nákup online

 Z pohodlia obývačky

Vonku mrzne, sneží a vy sedíte v teple domova, v obývačke. Nohy zabalené v teplej deke a v ruke teplý čaj alebo grog. V pohodičke si prezeráte ponuky jednotlivých e-shopov – topánky, oblečenie, detské hračky, elektronika.... zoznam je nekonečný. Jednoducho ponuka pre každého.


 Aj o polnoci

Netlačí vás čas, pretože e-shopy nepoznajú žiadne otváracie hodiny. Ste vítaný a obslúžený 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Netreba to však preháňať :-)


 Všetky ponuky naraz

Páni vedia, že dámy dokážu v jednom obchode stráviť veľmi dlhý čas :-). Takto už nestihnú navštíviť VŠETKY ostatné obchody v nákupnom centre. Na webe takáto katastrofa nehrozí. Je už len na vašom časovom „fonde“, koľko e-obchodov dokážete prezrieť, navštíviť a porovnať si všetky ponuky.


 Ak hľadáte niečo výnimočné

Len na webe nájdete niekoľko špecializovaných e-shopov nájdete unikátnu ponuku ručene vyrobeného oblečenia, dekorácií, či praktických vecí do domácnosti. Ale čo je hlavné, nesú rukopis ich autora. Viete si snáď predstaviť krajší darček pre vašich blízkych, ako ten, ktorý nemôže mať už nikto iný?


 Za vychytané ceny?!

Ak už ste si našli to pravé, orechové, šup do nákupného košíka a zaplatiť. Hlavnou výhodou nákupu cez internet je cena výrobku, ktorá je zvyčajne výhodnejšia ako v kamennom obchode, keďže prevádzkovateľ nemusí platiť za prenájom priestorov, má nižšie náklady na personál a podobne.

Náš TIP: Silná a známa značka e-shopu ešte neznamená najvýhodnejšiu cenu výrobku. Odporúčame, porovnať si cenu tovaru či služby na viacerých e-shopoch, i tých menej známych, prípadne cez porovnávač.Nákup osobne v predajni

 Vyskúšanie a ohmatanie „naživo“

Má tento LED televízor krásne a sýte farby obrazu, signál? Má tento soundbar poriadne „gule“? Odpovede na tieto otázky dostanete len ak prídete osobne do predajne a presvedčíte sa na vlastné oči a uši.


 Poradca priamo na mieste

Dobre vyškolený predajca vám častokrát poodhalí praktické vlastnosti výrobku, o ktorých sa nikde nedočítate a ktoré vás dokážu presvedčiť alebo zmeniť váš názor na daný produkt. Určite si spomeniete na predajcu, ktorý vám predal výrobok, ktorý by ste si bez jeho rád nikdy nekúpili a vy viete, že ste sa vďaka nemu rozhodli správne.


 Okamžitá radosť

„Dizajn novej umývačky je super, rozmery tiež, cena je celkom v pohode – bez nej proste neodídem.“ Áno, aj to je čaro nákupu v predajni! Nový spotrebič si môžete domov odniesť ihneď a nemusíte čakať, kým vám ju dopravia až o niekoľko dní či týždňov. To čakanie sa predsa nedá vydržať :-). A čo je hlavné, stíhate mať darček doma do štedrého dňa.


 Žiadne náklady navyše

Na prepravu vašej novej „hračky“ či darčeka využijete vlastnú dopravu, ktoré je v podstate grátis. Neplatíte žiadne poštové či iné poplatky. Viete si postrážiť, že sa vec pri preprave nepoškodí.


 Donáška až do bytu

V prípade väčšieho spotrebiču, napr. novej chladničky, môžete využiť službu bezplatnej donášky. Personál predajne vám ju zvyčajne ešte v deň nákupu dovezie a vynesie až priamo do domácnosti. Všetko zadarmo.


Ako to všetko zaplatiť?

Či sa už rozhodnete pre nákup z domu alebo osobne na predajni, otázka ostáva vždy rovnaká: ako zaplatiť? Ako píšeme v našom článku: 5 tipov ako sa vďaka správnym rozhodnutiam nedostať do dlhov!, ideálne je použiť na kúpu darčekov vlastné úspory. Ak ich však nie je dostatok, jednou z možnosti je požičať si.

Ak uvažujete nad pôžičkou na čokoľvek, bez poplatkov a s výhodným úrokom, Slovenská požičovňa požičia peniaze aj do vašej domácnosti až do výšky 5 000 €, rýchlo a jednoducho za menej ako 24 hodín.