Ako získať pôžičku s odmenou, ktorá vás skutočne odmení?

Obhliadate sa po výhodnej pôžičke, ku ktorej vám banka ponúka zaujímavú odmenu? V dnešnom blogu vám prezradíme úskalia a triky poskytovateľov pôžičiek, vďaka ktorým zistíte, že ponúkaná odmena k pôžičke vás nie vždy skutočne odmení.

Na trhu spotrebných úverov zažívame nevídaný boom rôznorodých ponúk pôžičiek. Poskytovatelia sa predbiehajú v „jedinečných“, akciových či limitovaných ponukách. Väčšina z nich sľubuje odmenu za to, že si požičiate práve od nich. Čítajte spolu s nami ďalej a my vám prezradíme, ktorá pôžička vás skutočne odmení.


Formy a spôsoby odmien za čerpanie pôžičky

 Znížený úrok / Zľava z úroku

Pôžičku na čokoľvek získate so zníženým úrokom (napr. - 2,2%), prípadne so zľavou (33% zľava). Poskytovateľ vám vyčísli sumu peňazí, ktorú ušetríte v priebehu doby splácania vďaka zníženému úroku. Ale pozor! V prípade, že sa omeškáte so splácaním pôžičky, uhradíte mimoriadnu splátku alebo pôžičku celú predčasne splatíte väčšinou o túto výhodu prídete. Vaša mesačná splátka bude ihneď zvýšená o tento úrokový bonus.

Naše hodnotenie: Platíte možno menej, ale reálne vám poskytovateľ nepošle na účet žiadnu finančnú odmenu.


 Nulový úrok od polovice splácania

V každej mesačnej splátke vraciame bankovému domu časť istiny (teda sumy, ktorú sme si požičali) a úrok. Pri splácaní spotrebného úveru ako aj hypotéky všeobecne platí, že v prvej polovici splácania väčšiu časť splátky tvorí práve úrok a menšia časť istina. V druhej polovici je tento pomer obrátený. Keď si to zhrnieme, poskytovateľ za prvú polovicu splácania vašej pôžičky už „má zarobené“. Preto ponuka nulového úroku od polovice splácania hovorí za všetko.

Naše hodnotenie: Možno získate trošku nižší úrok, ale reálne žiadnu hmatateľnú odmenu.


 Odmena, ale až na konci splácania

Keď vám poskytovateľ ponúka odmenu, čo prvé vám napadne? „Pošlú mi nejaký hodnotný darček (mobil, tablet a pod.) alebo mi vrátia na účet časť peňazí z pôžičky?“ Ideálne hneď po podpise zmluvy o pôžičke. Ak ste si napríklad požičali peniaze na kúpu auta, za vrátené peniaze si môžete dopriať kúpu nosičov lyží či bicykla. A možno ostane aj malá hotovosť na darček pre vášho/vašu partnera/rku či deti.

Naše hodnotenie: Získate skutočnú odmenu a navyše si znížite sumu, ktorú celkovo zaplatíte za pôžičku.

Náš TIP: Slovenská požičovňa teraz odmení členov vašej domácnosti. Stačí si požičať na čokoľvek až do 20 000 € a po uhradení prvých 3 splátok vám vráti až 3 splátky späť. Reálna odmena len pre vás a vašu rodinu.