8 dôvodov prečo pri vybavovaní pôžičky už banka nemusí byť prvou voľbou.

Zvažujete požiadať o pôžičku v banke? Nebankovka neprichádza do úvahy? Omyl! V dnešnom blogu vám ukážeme, že nebanková spoločnosť dokáže držať krok s bankou a ponúknuť  vám výhodný spotrebný úver.


Plánujete pred letom skrášliť záhradu novým altánkom,  manželku potešiť novým vybavením domácnosti, alebo potrebujete peniaze na čokoľvek iné? Ako prvé vám určite napadne, kde si čo najlepšie požičať peniaze – no kde inde ako v banke!?

Prinášame vám 8 dôvodov, prečo aj nebanková spoločnosť vie poskytnúť pôžičku za porovnateľných podmienok ako banka.


 Jasné pravidlá pre poskytovanie pôžičiek

Vďaka novele zákona o spotrebiteľských úveroch z roku 2015 môže nebankovka poskytovať pôžičky len na základe licencie od Národnej banky Slovenska (ďalej len NBS). Navyše rovnako ako banka, je pod prísnym dohľadom NBS, ktorá je garantom, že klientom budú poskytnuté pôžičky spĺňajúce prísne pravidlá.


 Peniaze na čokoľvek

Už dávno neplatí, že nebanková pôžička je len o nízkych sumách a veľmi krátkych dobách splatnosti. Takisto ako banka aj nebankovka vám dokáže poskytnúť peniaze na financovanie akýchkoľvek vašich potrieb. Napríklad spotrebný úver vo výške 15 000 €  na rekonštrukciu vášho bývania, kúpu auta, alebo hypotéku v hodnote 55 000 € na kúpu bytu. 


 Optimálny proces schvaľovania pôžičky

Tak ako v banke aj nebanková spoločnosť potrebujete k podaniu žiadosti občiansky preukaz a potvrdenie o príjme. Ako píšeme v jednom z našich predošlých blogov: Viete čo skutočne rozhoduje o schválení vašej pôžičky?, základným predpokladom poskytnutia pôžičky je schopnosť dokladovať pravidelný príjem ako aj schopnosť splácať poskytnutú pôžičku. Z toho vyplýva, že v poctivej nebankovke už nezískate pôžičku bez dokladovania príjmu, alebo pôžičku pre nezamestnaných.  


 Nie je úrok ako úrok

Banky častokrát prezentujú ponuku úverov s nízkym úrokom „od“. No po schválení pôžičky, na základe zhodnotenia vašich príjmov, výdavkov  ako aj histórie splácania predošlých úverov, vám môže banka nakoniec poskytnúť úrok porovnateľný s úrokom, ktorý získate v  nebankovke. V niektorých prípadoch vám nebanková spoločnosť ponúkne dokonca  výhodnejší úrok ako v banke.

 Bez poplatkov

Väčšina bánk prezentuje, že poskytuje pôžičku bez poplatkov. Za takouto ponukou sa však môže skrývať hneď niekoľko háčikov. Bezpoplatková pôžička je podmienená založením účtu, pravidelné pripísanie príjmu a podobne. V prípade, že sa rozhodnete pôžičku v banke predčasne splatiť, musíte uhradiť nemalé poplatky. V zodpovednej nebankovke, napríklad v takej Slovenskej požičovni, vám poskytneme Najľahšiu pôžičku bez akýchkoľvek poplatkov. Platíte len pravidelné mesačné splátky.

 Prístup personálu

Prioritou obchodného zástupcu nebankovej spoločnosti je poskytnúť klientovi kvalitné služby a pôžičku za najlepších možných podmienok, pretože iba spokojný klient sa rád vráti a opätovne si požičia od nebankovej spoločnosti.

 Vybavenie z domu

Ak nie ste fanúšikom dlhých čakacích radov a zdĺhavých papierovačiek, na rozdiel od bánk, vo väčšine nebankových spoločností vybavíte pôžičku na čokoľvek aj z pohodlia domova ONLINE. Ako píšeme v našom predchádzajúcom blogu, online pôžičku vybavíte za pár klikov. Potrebujete k tomu len počítač resp. notebook a doklady v elektronickej podobe.

 Rýchla pôžička

Dobrá nebakovka si uvedomuje, že ak žiadate o pôžičku, potrebujete peniaze ihneď. Ideálne hneď ako podpíšete Zmluvu o spotrebiteľskom úvere. V Slovenskej požičovni vďaka dobre nastaveným vnútorným procesom schvaľovania pôžičky ako aj výraznej proklientskej orientácii, má klient peniaze pripísané na účet za menej ako 12 hodín.