5 krokov ako si splniť novoročné predsavzatie o krajšom bývaní či autePlánujete v roku 2016 rekonštrukciu vašej domácnosti, kúpu nového auta alebo si chcete postaviť vlastný domček s malou záhradkou? Chýbajú vám peniaze? Poradíme vám, ako úspešne premeniť  vaše novoročné sľuby na skutočnosť.


V rebríčku novoročných predsavzatí  Slovákov už dlhodobo kraľujú  predsavzatia  tipu „schudnem“, „seknem s fajčením“. V posledných rokoch však pribúda čoraz viac ľudí, ktorí si v novom roku chcú splniť sen o novom aute, krásnej rodinnej dovolenke, rekonštrukcii domácnosti alebo dokonca o výstavbe vlastného domčeka so záhradou. Často krát však ostane len pri plánoch. „Podarí sa to na budúci rok“ – to je konštatovanie mnohých tých, ktorí nevedia ako na to alebo im chýba hotovosť.

NAJČASTEJŠIE PREDSAVZATIA SLOVÁKOV, KTORÉ SI VYŽADUJÚ INVESTOVAŤ PENIAZE


Zoberiem rodinu na dovolenku /
Kúpim nové auto


Budem rekonštruovať našu domácnosť


Postavím dom /
Kúpim byt pre svoju rodinu

Priznajme si to! Na väčšinu týchto snov sú potrebné peniaze. Tu je na mieste položiť si otázku, aké financie použiť? Mám vlastné úspory? Mám známych či rodinu, ktorá mi vie požičať bezúročne, alebo využijem služby finančných domov?

Pokiaľ uvažujete o tretej možnosti, tu je 5 krokov, vďaka ktorým zvýšite svoje šance na získanie rýchlej pôžičky alebo hypotéky na čokoľvek:

5 KROKOV AKO SI POŽIČAŤ PENIAZE NA SPLNENIE VÁŠHO NOVOROČNÉHO PREDSAVZATIA:

 1. Krok -  Porovnajte vaše príjmy a výdavky

Do prehľadnej  tabuľky si napíšte zoznam vašich príjmov a vedľa nich zoznam vašich mesačných výdavkov. Rozdiel medzi príjmami a výdavkami  je  vaša finančná rezerva. Ako píšeme v našom článku: Ako si požičať bez stresu, schopnosť vytvárať každý mesiac finančnú rezervu je základným predpokladom pre získanie spotrebného úveru alebo hypotéky.  Čim vyššiu rezervu vytvoríte, tým sú vaše šance na získanie výhodnej pôžičky vyššie.

 2. Krok -  Optimalizujte vaše výdavky

V prípade, že vaše výdavky prevyšujú vaše príjmy, je potrebné nájsť spôsoby, ako tento nepomer  zmeniť.  Nemalú časť výdavkov tvoria účty za elektrinu, plyn,  internet, mobilný telefón. Porovnajte si ponuky od viacerých dodávateľov  a presvedčte sa, že máte tú najvýhodnejšiu ponuku alebo program. Takto môžete ušetriť niekoľko desiatok Eur mesačne.

 3. Krok – Zlúčte existujúce pôžičky do jednej

Ak už máte viacero úverov – pôžička, kreditná karta, nákup na splátky - zlúčte ich do jedného úveru. Budete platiť len jednu splátku. Takto znížite svoje výdavky.

Náš  tip: Pri konsolidácii úveru resp. refinančnej pôžičke môžete získať  aj peniaze navyše.

 4. Krok - Pozrite sa na vaše príjmy

Finančné domy majú povinnosť pri žiadosti o pôžičku dôsledne preverovať a zohľadňovať len príjmy, ktoré vie klient dokladovať. Takže pôžičku bez dokladovania príjmu  alebo  pôžičku pre nezamestnaných  už jednoducho nevybavíte.  Preto si  pred požiadaním o pôžičku skontrolujte pracovnú zmluvu resp. výplatné pásky. Ak brigádujete alebo pracujete na dohodu, dbajte na to, aby ste mali podpísanú dohodu o vykonaní práce.

 5. Krok – Nacvičte si splácanie pôžičky alebo hypotéky

Predtým ako požiadate o pôžičku online z pohodlia domova alebo navštívite kamennú pobočku, odporúčame  odkladať si z finančnej rezervy  určitú čiastku peňazí. Takto si „nacvičíte“ stav, keď už budete reálne platiť mesačné splátky vašej novej pôžičky alebo hypotéky.

Pri dodržaní týchto krokov je vysoká pravdepodobnosť, že vaša žiadosť o úver bude schválená.

Slovenská požičovňa vám na splnenie vašich novoročných sľubov požičia  už od 16 Eur  mesačne.  Je len na vás či sa rozhodnete pre Najľahšiu pôžičku, napríklad na financovanie nového vybavenia vašej domácnosti či Pôžičku na bývanie na rekonštrukciu vašej kúpeľne.  Ak ste rozhodnutý kúpiť či postaviť dom, odporúčame našu Hypopôžičku.

Držíme palce pri plnení vašich tohtoročných predsavzatí.