Prečo sa neoplatí nakupovať lacné veci!

Plánujete výmenu vstupných dverí do vášho bytu, okien alebo uvažujete nad vstavanou skriňou? Dnes vám prezradíme niekoľko tipov, ako si vybrať správne. Ukážeme vám, kedy sa oplatí investovať do kvality a ako výhodne financovať tieto menšie investície. Prajeme príjemné čítanie.

Prichádzajúca jar v nás okrem túžby po lepšej postave či oddychu na dovolenke prebúdza aj potrebu po krajšom bývaní. Nové bezpečnostné dvere, plastové okná alebo vstavaná skriňa do spálne či do detskej izby. Pri výbere hrá významnú rolu dizajn výrobku, úžitkové vlastnosti a v neposlednom rade i cena. V dnešnom blogu Vám poskytneme niekoľko cenných rád, ako si vybrať správne a ušetriť pri výbere novej súčasti vašej krásnej domácnosti. Zlé rozhodnutia zvyknú nakoniec výrobok predražiť a pokaziť náladu na veľmi dlhú dobu.

Bezpečnostné dvere

 Zárubňa, dvere a kovanie = jeden celok

Základným predpokladom skutočne bezpečných dverí je, že zárubňa, samotné dvere ako aj kovanie tvoria jeden celok. V prípade, že vám predajca ponúka len dvere, ktoré si vsadíte do pôvodnej zárubne je to určite krok vedľa.

 Použité materiály a certifikáty

Pri kvalitných dverách neplatí, že čím viac bezpečnostných bodov, tým sú bezpečnejšie. Rozhodujúca je konštrukcia a výplň samotných dverí a zárubne, použité materiály a ich vlastnosti (tesnosť, odhlučnenie, odolnosť voči ohňu a dymu). Veľa napovedia aj certifikáty, ktoré potvrdzujú bezpečnosť a použitie materiálov. Samozrejme dizajn nie je na poslednom mieste. Dvere tvoria bránu do vašej domácnosti, takže by sa vám rozhodne mal páčiť aj vzhľad dverí.

 Záruka a cena

V tomto prípade ide ruka v ruke kvalita s cenou. Kvalitné materiály, použité technológie, ale aj ponúkaná záruka sa samozrejme odrazí aj na cene. V tomto prípade väčšinou platí staré známe, ale pravdivé klišé: čím vyššia cena, tým vyššia kvalita!

Okná

 Výber materiálu

V prvom rade si zvoľte materiál, z ktorých budú okná vyrobené. Či sa rozhodnete pre najrozšírenejšie plastové okná, drevené, hliníkové okná alebo z kombinovaných materiálov je v podstate na vás. Ich kvalita je približne na rovnakej úrovni. Hliníkové okná nepatria k najpopulárnejším, ale ani k najlacnejším. Pri výbere odporúčame zvážiť váš vkus a cit pre „krásno“. Ak bývate v historickej budove, odporúčame drevené okná.

 Teploizolačné vlastnosti

Kvalitné okno je také, vďaka ktorému „nevykurujete“ pol zemegule. Teda čím menej tepla prepúšťajú, tým lepšie pre vašu peňaženku. Preto sa u predajcu informujte na teploizolačné vlastnosti okna. Vybrať si môžete z 2, 3 či 5 komorových rámov okien. Viac komôr = lepšia izolácia.

 Montáž a referencie

Stačí nepatrná chyba pri inštalácii okenného rámu a je po kvalitnom okne. Neodborná montáž môže spôsobiť, že okná nebudú dokonale tesniť a máte na svete problém a samozrejme aj náklady navyše na odstránenie sfušovanej roboty. Preto odporúčame, objednať si výrobu ako aj osadenie okien priamo u predajcu. Pokiaľ túto službu neposkytuje, ani neuvažujte nad využitím jeho služieb. Odporúčame využiť služby renomovaného výrobcu okien, ktorý na trhu už pôsobí dlhší čas.

Vstavaná skriňa

 Na mieste a veľkosti záleží

Hlavnou výhodou vstavanej skrine je efektívne využitie priestoru, ktoré pri klasickej skrini nedosiahnete. Preto odporúčame zvoliť si správne umiestnenie vstavanej skrine. Ideálne ak bude medzi dvoma stenami a siahať bude až po strop. Tým výrazne ušetríte na materiáloch a samozrejme aj cene.

 Hĺbka skrine a výber materiálov

Ideálna hĺbka vstavanej skrine je 60 cm. Rátajte aj 10 cm navyše pre koľajničky posuvných dverí. Pri výbere materiálov dbajte na funkčnosť, estetickosť ale aj cenu. Pri použití masívneho dreva sa to prejaví na vyššej cene ale aj dlhšej životnosti skrine.

 Vnútorné vybavenie úložného priestor

Dostali ste od obchodníka zaujímavú kalkuláciu? Použité materiály sú super a cena tiež veľmi lákavá! Ale pozreli ste si nákres? Najpodstatnejšou časťou skrine jej je úložný priestor a jeho funkčnosť. Skôr ako podpíšete objednávku, skontrolujte si, či vyhovuje vašim predstavám. Má dostatok políc, zásuviek, vešiakových tyčí? Práve na tom zvyknú obchodníci šetriť a tak zbiť cenu na minimum. Načo je vám ale „prázdna“ skriňa? Nechajte si poradiť predajcom, aké vybavenie vie byť súčasťou vašej vstavanej skrine (botník, vysúvacie vešiakové systémy, osvetlenie, atď.)


 NÁŠ TIP:

Z našich príkladov „ako na to“ je zrejme, že pri výbere čohokoľvek platí staré známe:

 Nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci!

Ušetríme dodatočné náklady, prípadné opravy, reklamácie ale aj nervy :-)

Ako to celé zaplatiť?

Máte vybraté, pomerané, dohodnuté, stačí už len zaplatiť! Aj tu existujú 2 cesty. Buď použijete vlastné úspory alebo požiadať o výhodnú pôžičku. Ako píšeme v našom blogu: Prečo je výhodná pôžička ako dobre ušitý oblek na mieru?!, skutočne dobrá pôžička je tá, ktorú dokážete spoľahlivo splácať.

Slovenská požičovňa vám poskytne výhodnú pôžičku online, ktorú si vybavíte aj z pohodlia vašej obývačky. Peniaze máte už do 24 hodín na účte a môžete ich použiť na zaplatenie vašich nových dverí, okien či čokoľvek iného. Navyše vám vrátime až 3 splátky späť.

Potrebujete vyššiu sumu ako 5 000 €? Rýchlu pôžičku až do 10 000 € vybavíte osobne na jednom z viac ako 50 obchodných miest Slovenskej požičovne.